Historia Klubu

Towarzystwo Młodzieży Sportowej Suchary Suchy Las powstało w 1995 roku z inicjatywy kilkunastu młodych chłopaków, którzy postanowili spełnić swoje marzenia dotyczące gry w piłkę. Założyli więc z pomocą rodziców swoją własną drużynę piłki nożnej. Z biegiem lat obok drużyny seniorów biorącej udział w rozgrywkach WZPN (Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej), powstały także zespoły młodzieżowe.

Obecnie klub prowadzi zajęcia treningowe dla 13 grup, w tym 12 młodzieżowych i zrzesza ponad 260 zawodników w wieku od 6 do 45 lat oraz członków ich rodzin (głównie rodziców młodych graczy). Suchary stawiają na rozwój zarówno sportowy jak i wychowawczy swoich podopiecznych, dzięki czemu z każdym rokiem liczba uczestników zajęć treningowych stale się zwiększa.

  • 10 drużyn
  • Blisko 200 zawodników
  • Turniej Suchary Cup
  • Ponad 20 lat tradycji
Historyczne zdjęcie klubowe

Podstawowym celem działania drużyn młodzieżowych jest zapewnienie młodym ludziom alternatywnej i zdrowej formy spędzania wolnego czasu w opozycji dla współczesnych form rozrywki, które zaczynają dominować w życiu najmłodszych pokoleń (takich jak Internet i TV). Z relacji naszych pierwszych wychowanków wiemy, że Suchary kojarzą się im przede wszystkim z chwilami radości. Te czynniki sprawiają, że nasi zawodnicy po ukończeniu wieku młodzieżowego, zostają w klubie i wspierają swoją grą drużynę seniorów (pomimo możliwości gry na wyższym poziomie, która wiązałaby się z wynagrodzeniem finansowym). W efekcie nasz Pierwszy zespół z każdym rokiem staje się lepszy i powoli zdobywa co raz wyższe osiągnięcia sportowe reprezentując Gminę Suchy Las w rozgrywkach Klasy Okręgowej. 

W chwili obecnej naszym największym marzeniem i zarazem potrzebą jest budowa pełnowymiarowego boiska trawiastego.  Wykorzystanie obiektów sportowych w Suchym Lesie jest tak duże, że obecnie istnieją trudności w zapewnieniu możliwości trenowania na miękkich nawierzchniach dla wszystkich grup piłkarskich.

Hasło naszego stowarzyszenia brzmi: "Suchary to My - Możemy Wszystko", dlatego z optymizmem i nadzieją spoglądamy w przyszłość i rozwój TMS-u.

Zarówno wysoki poziom szkolenia jak i sprawne zarządzanie docenione zostało przez PZPN - TMS Suchary uczestniczą w Programie Certyfikacji Szkółek Piłkarskich mogąc pochwalić się otrzymaniem w listopadzie 2019 r.  najwyższego Złotego Certyfikatu PZPN. Certyfikat został nadany na dwa sezony - do czerwca 2021 r. i utrzymanie go wymaga zaangażowania wszystkich ogniw tworzących Stowarzyszenie - ciągłe monitorowanie ze strony PZPN gwarantuje utrzymanie wysokich standardów szkolenia w Sucharach, które pozytywnie przeszły audyt roczny we wrześniu 2020 r. 

W planach długofalowych TMS'u jest nawiązanie współpracy partnerskiej
z wiodącymi akademiami w regionie - by umożliwić dalszy rozwój najbardziej utalentowanym zawodnikom z Suchego Lasu. 

Przyszłość klubu jest bardzo mocno uzależniona od ludzi, które tworzą społeczność Sucharową. Dbamy więc nie tylko o zawodników, którzy w treningach uczestniczą - zwracamy również uwagę na rozwój kadry szkoleniowej. Każdego roku trenerzy pracujący w Sucharach biorą udział w kursach nadających wyższe uprawnienia licencyjne; szkoleniach i konferencjach, na których zgłębiają wiedzę na temat nowych technik szkoleniowych.  

Suchary to my! Możemy wszystko!