Historia Klubu

Towarzystwo Młodzieży Sportowej Suchary Suchy Las powstało w 1995 roku z inicjatywy kilkunastu młodych chłopaków, którzy postanowili spełnić swoje marzenia dotyczące gry w piłkę. Założyli więc swoją własną drużynę piłki nożnej. Z biegiem lat obok drużyny seniorów biorącej udział w rozgrywkach WZPN (Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej), powstały także zespoły młodzieżowe.

Obecnie klub posiada 10 drużyn, w tym 9 młodzieżowych i zrzesza ponad 200 zawodników w wieku od 6 do 34 lat oraz członków ich rodzin (głównie rodziców młodych graczy). Suchary stawiają na rozwój zarówno sportowy jak i wychowawczy swoich podopiecznych, dzięki czemu z każdym rokiem liczba uczestników zajęć treningowych stale się zwiększa.

  • 10 drużyn
  • Blisko 200 zawodników
  • Turniej Suchary Cup
  • Ponad 20 lat tradycji
Historyczne zdjęcie klubowe

Podstawowym celem działania drużyn młodzieżowych jest zapewnienie młodym ludziom alternatywnej i zdrowej formy spędzania wolnego czasu w opozycji dla współczesnych form rozrywki, które zaczynają dominować w życiu najmłodszych pokoleń (takich jak Internet i TV). Z relacji naszych pierwszych wychowanków wiemy, że Suchary kojarzą się im przede wszystkim z chwilami radości. Te czynniki sprawiają, że nasi zawodnicy po ukończeniu wieku młodzieżowego, zostają w klubie i wspierają swoją grą drużynę seniorów (pomimo możliwości gry na wyższym poziomie, która wiązałaby się z wynagrodzeniem finansowym). W efekcie nasz Pierwszy zespół z każdym rokiem staje się lepszy i powoli zdobywa co raz wyższe osiągnięcia sportowe (w sezonie 2008/09 ukończyliśmy rozgrywki na pierwszym miejscu w Klasie B i awansowaliśmy do Klasy A, która w polskim systemie jest "6 ligą").

W chwili obecnej naszym największym marzeniem i zarazem potrzebą jest budowa pełnowymiarowego boiska treningowego. Odciążyłoby ono płytę główną i umożliwiłoby treningi na dużym boisku drużynom, które na takim właśnie placu gry rozgrywają swoje mecze. Wykorzystanie murawy stadionu w Suchym Lesie jest tak duże, że obecnie istnieją wielkie trudności w zapewnieniu możliwości trenowania na niej chociaż raz w tygodniu każdej z drużyn powyżej 11 roku życia.

Hasło naszego stowarzyszenia brzmi: "Suchary to My - Możemy Wszystko", dlatego z optymizmem i nadzieją spoglądamy w przyszłość i rozwój TMS-u.

Suchary to my! Możemy wszystko!