Klubowe newsy

Co słychać u Młodzików Starszych
Co słychać u Młodzików Starszych

Co słychać u Młodzików Starszych

Sezon 2019/2020 to dla Sucharów 2007 rok pełen zmian, wśród których można wymienić:

• reorganizacja grup treningowych;

• nowy sztab szkoleniowy;

• rozgrywki prowadzone na poziomie wojewódzkim – pierwszy raz w tej kategorii wiekowej;

• nowi zawodnicy w drużynie.

Drużyna z entuzjazmem przyjęła informację o wspólnych treningach organizacyjnie więcej pracy wymaga kwestia brania udziału w rozgrywkach w dwóch kategoriach – I liga wojewódzka oraz II liga okręgowa, gdzie skład stanowi połączenie zawodników z dwóch roczników.

Suchary w lidze wojewódzkiej mierzą się z samą czołówką zespołów z Wielkopolski. W chwili obecnej po zakończonej serii 7 spotkań przed nami mecze rewanżowe. Pierwsza część sezonu pokazała nasze słabe strony, które mamy nadzieję poprawić i w rundzie rewanżowej zawalczyć o kolejne punkty. Jesteśmy w tej chwili na półmetku rozgrywek – odnotowaliśmy 2 zwycięstwa, 1 remis i 4 porażki, wyniki te dają nam po 7 meczach; 7 miejsce i 7 pkt. na koncie. Jako Suchary 2007 – uznajemy ten zbiór „7” jako szczęśliwy omen – ostro bierzemy się do pracy by poprawić wyniki w rundzie rewanżowej.

W rozgrywkach II ligi okręgowej również jesteśmy na półmetku i w najbliższy weekend rozpoczynamy serię rewanżową. W 5 meczach odnotowaliśmy 3 zwycięstwa i 2 porażki; mamy na koncie 9 pkt. i 3 miejsce w tabeli. W rundzie rewanżowej liczymy na podobnie pozytywne rezultaty.

W związku z reorganizacją grup treningowych pożegnaliśmy naszych dotychczasowych trenerów Jakuba Golańskiego i Macieja Burdzińskiego, a drużynę prowadzą teraz trenerzy Dawid Kaniewski oraz Wojciech Gerke. Dla trenera Dawida jest to pierwszy sezon w Sucharach – dotychczas spotykaliśmy trenera w roli sędziego piłkarskiego, trener Wojtek jest z nami od roku, pełniąc rolę asystenta trenera przy jednej z grup Sucharów 2007; w sezonie 2019/2020 prowadzi drużynę rocznika 2006, reprezentuje Suchary również jako zawodnik I drużyny w lidze okręgowej.

W nowym sezonie nie obyło się bez rotacji w składzie. Pożegnało się z drużyną kilku zawodników, którzy swoich sił próbują teraz w miejscowym klubie koszykarskim. Powitaliśmy w naszym składzie również kilku nowych zawodników – Jan Piątek; Adam Pawlak; Jakub Karpiński dołączyli do Sucharów. Janek wcześniej reprezentujący Lech Poznań Football Academy dał się poznać jako solidny skrzydłowy – wielokrotnie wygrywając pojedynki biegowe z przeciwnikami. Adam, wcześniej reprezentujący drużynę Błękitnych Owińska, wspiera naszą linię obrony – ambitnie walcząc o piłkę i dając wytchnienie naszemu bramkarzowi. Jako ostatni do drużyny dołączył Kuba, wcześniej trenujący w Akademii Piłkarskiej Reissa, poznajemy jego możliwości i przygotowujemy do występów ligowych. Chłopaki – witamy w drużynie – cieszymy się, że jesteście!