Klubowe newsy

Trampkarze - wygrywamy w Pobiedziskach!
Trampkarze - wygrywamy w Pobiedziskach!

Trampkarze - wygrywamy w Pobiedziskach!

Za nami ostatni mecz rundy jesiennej. Mecz bardzo ważny bo, jak słusznie zauważył trener Wojtek Gerke, na wagę 6 pkt. Przegrana oznaczała spadek na 11 - przedostatnie miejsce. Wygrana - awans na miejsce 9.

Wielokrotnie przekładane spotkanie - tu wielkie podziękowania dla Gospodarzy za elastyczność i dużą chęć pomocy w dopasowaniu nowego terminu - rozpoczęło się z 10 minutowym opóźnieniem. Powodem były olbrzymie korki na wylocie z Poznania. Drogę 27 km pokonaliśmy w rekordowym czasie... 1h 40 minut.

Może to było powodem, że pierwsze minuty na idealnie przygotowanym stadionie Huraganu, mimo zdecydowanej przewagi Sucharów, były w naszym wykonaniu dość niemrawe. Jednak z minuty na minutę nasi zawodnicy nabierali wiatru w żagle i grali coraz lepszą piłkę. Po jednej z akcji dośrodkowanie Leona Napierały wykorzystał Mateusz Gzięło dając nam prowadzenie. Chwilę później pięknym strzałem z dystansu prosto w okienko popisał się Oskar Silski, podwyższając wynik na 0:2. Jeszcze przed przerwą, jedną z nielicznych akcji wykorzystali Goście i po serii błędów w naszej obronie zdobyli kontaktowego gola. Jednak do przerwy wynik 1:2 nie uległ już zmianie.

Po przerwie dalsza świetna gra w obronie, dużo podań i zmiana ciężaru gry sprawiały, że nasza przewaga na boisku była zdecydowana. Potwierdził to w 50 minucie Leon Napierała strzelając dla Sucharow bramkę na 1:3. Taka zdobycz bramkowa nie zadowoliła na szczęście naszych Sucharów.  10 minut później do wykonania rzutu wolnego podszedł świetnie dysponowany tego dnia Oskar Silski i ponownie doskonałym strzałem w okienko pokonał bramkarza Huraganu, podwyższając wynik na 1:4.

Im bliżej końca meczu, tym Gospodarze odważniej atakowali, wiedząc że nie mają już nic do stracenia. W efekcie w 65 minucie udało im się po raz drugi tego dnia pokonać naszych bramkarzy. Na szczęście nie daliśmy zdominować się na boisku i graliśmy dalej "swoje", ponownie goszcząc często pod bramką Huraganu. Wynik meczy jednak nie uległ już zmianie i z Pobiedzisk wracamy z wygraną 2:4 i trzy punktową zdobyczą dającą nam awans na 9 miejsce w tabeli.

Huragan Pobiedziska vs Suchary Suchy Las 2:4 (1:2)
Bramki dla Sucharów strzelali:
⚽️ 15' Mateusz Gzięło
⚽️ 18' Oskar Silski
⚽️ 50' Leon Napierała
⚽️ 60' Oskar Silski<< powrót